top of page
IMG_0875-Pano_web 25U-zalozky.jpg

AKTUALITY

okruh.JPG

Zdiby se aktuálně zaobírají záměrem výstavby Pražského okruhu a rozšíření dálnice D8 v katastru obce. Jaká je nyní situace s čistotou ovzduší a jak mohou plánované liniové stavby ovlivnit životní prostředí ve Zdibech se dozvíte ve čtvrtek 18. května od 17 hodin na Zlatém kopci. Co na to připravovaný akční plán obce? Zajímají nás i vaše názory a podněty. Připojte se ke společné diskusi.

ÚSTÍ_20230504_111207.jpg

V Ústí vás navštívíme 4. května, abychom získali vaše náměty pro vznikající akční plán. Pohovoříme o ukončeném měření čistoty ovzduší a pozveme vás na akci zaměřenou na správný způsob topení v kamnech a krbech v domácnostech.

20230502_175631.jpg

Je to přesně rok, kdy bylo na Mělníku zahájeno měření čistoty ovzduší. Vzorky z letní i zimní kampaně jsou odebrány a my bychom se s vámi na společných setkáních podělili o nově nabité poznatky. A protože se ukázalo, že hned ve dvou městských lokalitách se na znečištění podílí i lokální topeniště, pozvali jsme i Ing. Horáka s jeho týmem, který nás po dvě odpoledne zábavnou formou seznámí s problematikou správného způsobu topení. Společně se taky zamyslíme nad připravovaným akčním plánem města a probereme vaše podněty a návrhy.

_I9C1161.jpg

Zdiby právě zahájili zimní kampaň měření. Společně s paní starostkou vás uvítáme v sobotu 8. října od 14 hodin v krásných prostorách zámecké zahrady a seznámíme s podrobnostmi měření.

_I9C1174.jpg

V Ústí nad Labem dokončujeme letní kampaň měření. Co napoví o ovzduší první výsledky? Zveme všechny zájemce na Den otevřených dveří techniky na měření čistoty, který se koná 22. září 2022 od 9 do 15 hodin na Lidickém náměstí.

_I9C1123.jpg

Na Mělníku se celé léto měřila čistota ovzduší se zaměřením na dopravu. A jak město obstálo? To a mnohem více se dozvíte na společném setkání v sobotu 10. září od 9 do 12 hodin na Náměstí Míru.

tentpartneri.png
bottom of page