top of page

Dny otevřených dveří přede dveřmi

Občané Ústí nad Labem a Mělníka mohou od května potkávat v ulicích svého města měřící vůz společnosti ENVItech Bohemia, který v rámci projektu TENT AIR sbírá data z ovzduší. Čtyři lokality v Ústí mají již vzorky nasbírané a vůz se přesunul na poslední místo do Neštěmic. Obdobně je na tom i Mělník, kde bude letní sezóna měření ukončena v lokalitě Na Podolí. Obec Zdiby, která je do projektu taktéž zapojena se dočká zahájení měření v polovině října 2022.

„Nyní, kdy je projekt v plném běhu, je důležité být v pravidelném kontaktu se všemi zástupci zainteresovanými měst. Například v Ústí, které je svou rozlohou největší, se scházíme nejen s odborníky z magistrátu, ale zároveň vybízíme k aktivní komunikaci všechny čtyři městské obvody. Zkrátka, všichni, co mají do projektu co přinést jsou vítáni. Naším záměrem je, aby akční plány, které budou konečným výstupem projektu, byly v souladu s reálnými potřebami měst samotných a jejich strategickými plány.“ Prozrazuje Mgr. Jana Panáčková ze společnosti Getbizdone s.r.o., koordinátor projetu a pokračuje:

„Ani veřejnost nebude z projektu vyloučena. Na září připravujeme pro obě města Dny otevřených dveří měřící techniky. Na Mělníku se budou konat v sobotu 10. září od 9 do 12 hodin na Náměstí Míru. V Ústí ve čtvrtek 22.9. od 9 do 15 hodin na Lidickém náměstí. Zájemci si budou moci prohlédnout měřící techniku, dozvědět se jaké imise se mohou ve vzduchu objevit a jaké metody je dokážou odhalit. Rádi zodpovíme všechny otázky. Děti si budou moci vyzkoušet některá měření.

Obdobné akce zorganizujeme v průběhu školního roku i pro studenty zapojených měst a Dnů otevřených dveří se dočká v říjnu i obec Zdiby.

13 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page